Правила SEO для интернет-магазина (Теория)

SEO reeglid veebipoe jaoks (teooria)

Mõiste otsingumootori optimeerimine (SEO) tähendab meetmete kogumit, mille eesmärk on parandada veebipoe positsiooni Google'i, Yandexi jne otsingutulemustes.
Tuleb mõista, et kui pood on noor ( kuni 1 aasta otsingumootorite indekseerimise hetkest) ja pakub kaupu või teenuseid, millele on palju konkurente, on kauplust TOP-5 positsioonile väga-väga raske viia. Selle põhjuseks on asjaolu, et otsingumootorid suhtuvad uutesse kauplustesse alguses "umbusaldusega".
Muidugi saab musta ja halli meetodite abil poe reitingut tõsta, mis toob kaasa lühiajalise termin tabas TOPis, kuid siis on tulemuste langus väga tõenäoline väljastamine ja võib isegi viia kaupluse mitmeks kuuks otsinguindeksist väljajätmiseni.
Seetõttu on see alguses õige koos SEO, et osaleda kontekstuaalses reklaamis Google'is ja Yandex.

>

Shopify poe reklaame on kahte tüüpi:

 • poest
 • teatud kaubad poes

Samuti tuleb esile tõsta reklaamijuhised:

 • poe veebisaidi ja tootekaartide koostamine
 • kvaliteetsete saitide poe linkide pakkumine
 • sotsiaalmeedia reklaam

Kaupluse veebisaidi ja tootekaartide koostamine

Poe tootekaartide täitmisel on 2 tingimusteta reeglit, mille järgimine võimaldab teil oma kauplust otsingumootorites edukalt reklaamida:

 • kvaliteetne sisu
 • ainulaadne sisu

Kvaliteetne sisu

Kvaliteet ostjate arusaamises tähendab kasulikkust. Poe struktuur ja sisu tuleks koostada nii, et see tooks klientidele maksimaalset kasu.

Ainulaadne sisu

Ainulaadsus tähendab autori lähenemist tekstide ettevalmistamisele. Ärge mingil juhul korrake teiste saitide teksti sõna-sõnalt. Samuti ei aita lihtsalt sõnade asendamine sünonüümidega – otsingumootorid tunnevad selle tehnika ära. Leidke autoreid, kes valmistavad ette ainulaadseid tekste. Kontrollige kindlasti nende tekstide unikaalsust, kui võtate tööd vastu saidil Miratools.ru. Kaitske kogu ainulaadset materjali Google'i ja Yandexi pakutavate mehhanismide abil.

 • Poe kataloogi struktuur
 • Tootekaardid

Poe kataloogi struktuur

Poe kataloogi struktuur

Kujutame ette, et poes on 3000 kaupa. Milline toodete liigitamise variant otsingumootorite seisukohalt oleks eelistatum: kas ilma gruppideks jaotamata või koos rühmadeks (kollektsioonideks) jaotamisega? Muidugi rühmadesse jagamisega. Seetõttu analüüsige tootega kataloogi koostades ostjate nõudlust vajaduste osas. Ja vastavalt ostjate soovile rühmitage kaubad. Siin on Google Adwords ja Yandex:Wordstat.
Kui on 3 tuhande kaubaga poes on 10 või 50 rühma. Milline jagamise variant on otsingumootorite seisukohast eelistatum? Muidugi 50 rühmaga.

Tootekaardid

Õige tootekaart veebipoes

 1. Toote nimi
 2. Toote kirjeldus
 3. Tootefotod
 4. Tooteesitluse video
 5. Ostleja kaasamine
 6. Ostufunktsioonid ja juhised
 7. Arvustused
 8. Hind
 9. Mõõtmed ja kaalud
 10. Praegune saldo
 11. Garantii
 12. Sertifikaadi teave
 13. Päritoluriik
Toote nimi

Pealkirjas peate märkima mitte ainult kaubamärgi, mudeli jne, vaid ka märksõnad, mille järgi toodet kõige sagedamini otsitakse.

Toote kirjeldus

Tootekirjeldus tuleb koostada väga hoolikalt. Keelduge kopeerimast kirjeldust tootja või konkurendi veebisaidilt. Otsingumootorid suudavad dubleeriva teabe otsingutulemustest välja jätta. Isegi kui teil on mitu sarnaste omadustega toodet, olge loominguline. Ärge dubleerige kirjeldust. Kirjeldusteksti lisage kindlasti tootega seotud märksõnad. Kuid ärge üle pingutage – märksõnade kasutamise sageduse lävi tekstis on 4-6% kirjeldusest.

Tootefotod

Ärge proovige kopeerida tootepilte konkurendi saidilt. Selle tulemuseks on otsingutulemused on konkurentide, mitte teie toode. Pane oma fotosessiooni jaoks eelarve kõrvale. Veenduge, et saate kvaliteetseid fotosid. Enamasti on pildil olev toode paremini tajutav valgel taustal – peate pildi tausta puhastama. Jälgige failide suurust ja ärge suurendage neid. Faili nimi peab sisaldama toodet ja mudeli nime kirjeldavaid märksõnu. Pärast tootefotode lisamist tootekaardile täitke kindlasti iga foto pealkiri koos sõnaga "foto" või "foto" ning ärge unustage ka fotole alternatiivset nimetust.

Tootevideo tutvustus

Toote videoülevaate paigutamine parandab ainult toote kohta teabe esitamise kvaliteeti otsingumootori seisukohast.

Kliendi kaasamine

Mõne kaubakategooria puhul on võimalik esitlust läbi viia liitreaalsuse tehnoloogia või virtuaalse demonstratsiooni abil. Näiteks saab ostja kohe proovida endale meeldivaid prille või meelepäraseid teksaseid. Samuti saab osa tooteid esitleda kolmemõõtmelise mudelina, mis võimaldab vaadata toodet igast küljest.

Kauba ostmise omadused ja juhised

Märkige teave kaupade ostmise ebaselgete tunnuste kohta. Näiteks vajalike esemete puudumine tootega kaasas olevas pakendis ja pakkumine need ostupakendisse kaasata. Samuti tõstab tootelehe väärtust link juhistele.

Arvustused

Ostjate aktiivne reageerimine tootega lehel tähendab otsingumootoritele toote asjakohasust, mis võib kaasa tuua toote positsiooni tõusu otsingutulemustes.

Kvaliteetsetelt saitidelt poe linkide tagamine

Ristlingid veebipoele

 • Võimalusel hankige oma poe link tootja veebisaidilt
 • Avaldage pressiteateid spetsiaalsetel saitidel
 • Registreerige oma sait kuiGoogle Trusted Store ja lisage see kausta Yandex:Catalog
 • Osalege saidi linkidega temaatiliste foorumite aruteludes
 • Tellige tuntud blogijatelt huvitava teabe paigutust, näiteks Exler

Sotsiaalmeedia reklaam

Sotsiaalvõrgustikud

Tegevuse olemasolu sotsiaalvõrgustike lehtedel tõstab ainult poe reitingut. Vältige rühmaliikmete kvantitatiivset lõpetamist, keskenduge kvaliteedile. Pange tähele, et mõnes võrgus on juba praegu võimalik kaupu otse müüa nupu Osta paigutamisega. Need on Facebook, Twitter, Pinterest.
Tavaline viga on sama teabe dubleerimine kõigis reklaamikanalites. Koostage iga kanali jaoks olenevalt selle omadustest kirjeldused koos lingiga soovitud saidi lehele.
Facebook ja VKontakte nõuavad mitut lõiku teavet, Twitter piirab sõnumi pikkust 140 tähemärgini ja ajaveebid nõuavad juba pika teksti lisamist. Kindlasti lisa sõnumile visuaalne pool (foto, video). Info tajumise mugavuse huvides on välja töötatud rusikareegel – iga 3 lõigu teksti, foto või video tuleks panna.

 • Facebook
 • VKontakte
 • Twitter
 • Pinterest
 • Google+
 • Instagram
 • Blogid